صفحه داخلی

سوالات متداول

تشک

 • فنر های بونل

  فنرهای کلاسیکی که در تولد تشک به کار می روند فنرهایی هستند که از فولاد آبدیده تهیه می شوند.این فنرها به شکل ساعت شنی هستند و از مفتول هایی با قطرهای متفاوت تهیه می شوند.با در نظر گرفتن انحناهای بدن،فنرهای با قطر متفاوت به شکلی در کنار هم قرار می گیرند که با تشکیل یک شبکه پیچیده و منظم،فشار وارد شده از بدن به تشک را به طور متعادلی به بدن شما باز می گردانند.فنرهای استفاده شده در تشک های تن آسای بسیار مقاوم و بادوام هستند و سال ها عمر می کنند.

 • از یک تشک حداکثر چند سال میتوان استفاده کرد

  بستگي به نوع تشك و وزني كه از آن استفاده مي‌كند دارد. عمر مفيد يك تشك با تضمين كيفيت 3 سال 10 سال است كه اگر توصيه‌هاي مندرج در كارت تضمين كيفيت تشك را رعايت نماييد عمر تشك شما بيشتر نيز خواهد شد.

 • سلام میخواستم بدونم چطوری باید لکه های روی تشک را پاک کرد?

  با توجه به وجود اسفنج و الیاف در لایه های داخلی تشک فقط با استفاده از کف شامپو فرش ( بازهم تاکید می کنم فقط کف حاصل از محلول آب و شامپو فرش) لکه را تمیز کرده و سپس تشک را در هوای آزاد قرار دهید و یا با سشوار خشک شود.به هیچ عنوان مبادرت به شستن تشک نکنید.

 • بهترین ساعت های خوابیدن برای بدن انسان چه زمانی است؟

  برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:ساعت 9 تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.ساعت 11 تا 1 شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.ساعت 3 تا 5 صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.ساعت 5 تا 7 صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.ساعت 7 تا 9 صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند. کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند. دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند. از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد. در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد. پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .

 • پوزیشن های مناسب خوابیدن کدام هستند؟

  عادت های غلط در نحوه خوابیدن از مهم ترین علل کمردردها، گردن دردها و دیگر دردهای ستون فقرات و به طور کلی اختلالات اسکلتی عضلانی است. به طور کلی دو حالت مناسب برای خوابیدن وجود دارد: به پشت خوابیدن و به پهلو خوابیدن. به پشت خوابیدن: این روش خوابیدن برای خواب های کوتاه مدت یعنی ۱۵ تا ۶۰ دقیقه است. بهتر است بالشی که دارای ارتفاع مناسبی باشد، زیر سر قرار داد تا زوایه طبیعی گردن را بر هم نزند. همچنین بهتر است یک بالش دیگر نیز در زیر پاها قرار داد. با این کار مهره های ستون فقرات در ناحیه کمر در وضعیت بهتری قرار می گیرند و فشاری بر آنها وارد نخواهد شد. به پهلو خوابیدن: این روش خوابیدن برای خواب های شبانه و طولانی مدت مناسب است. نکته مهم در این روش علاوه بر قرار دادن بالش زیر سر، قرار دادن یک بالش دیگر بین دو زانو است. اگر می خواهید علت این کار را بدانید، چند لحظه از خواندن این مطلب دست بکشید و بایستید؛ پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید، حالا کمی پاها را خم کنید و دو زانو را به هم بچسبانید و برای چند دقیقه در این حالت بمانید. کم کم درد و ناراحتی را در کمر خودتان حس خواهید کرد؛ چیزی که در هنگام خوابیدن برای همه ما اتفاق می افتد ولی چون خواب هستیم، متوجه آن نمی شویم. علت غلت زدن ما و پهلو به پهلو شدنمان نیز همین است. پیام درد از کمر به مغز مخابره می شود و مغز دستور جابه جا شدن و به پهلوی دیگر خوابیدن را صادر می کند و ما بدون آنکه متوجه شویم به پهلوی دیگر می خوابیم تا فرمان بعدی جابه جایی صادر شود.

 • چرا من بعد از خوابیدن در تشک های جدید احساس ناراحتی می کنم؟

  وقتی شما تشکتان را عوض میکنید یک دوره انطباق نسبت به تشک جدید خود خواهید داشت که این دوره انطباق نسبت به تشک جدید معمولا حدود یک تا سه هفته بطول خواهد انجامید تا به تشک خود عادت کنید.

 • آیا شما تشک سفارشی نیز قبول می کنید؟

  ما تشک سفارشی نیز قبول می کنیم و شما می توانید اندازه دلخواه خودرا با ارائه به دایره فروش ما ثبت سفارش کرده و تحویل بگیرید.

 • چطور بدانیم که چه نوع تشکی برای من بهترین است؟

  هرکس نیازهای مختلفی دارد. بسته به وزن و سن شخص مصرف کننده دارد که در نوع تشکهای طبی(تشک هائی که رفلکس و عکس العمل کمتری نسبت به فشار از خود نشان میدهند و سطح آنها صاف و سفت میباشد )میزان حرکت رو به پائین تشک، نسبت به تشک های فنری (تشک هائی که رفلکس بیشتری نسبت به فشاردارند و با ایجاد فشار برروی آنهاحرکت ارتجاعی فنرها مشهود است)کمتر میباشد.

 • محصولات جدید شما چیست ؟
 • آیا امکان خرید حضوری و بازدید اجناس وجود دارد؟
 • به چه دلیل تشکهای تناسای تشکهای طبی هستند؟
 • تشکها و تخت های تن آسای قابل تعمیر میباشد؟

  بلی

 • آیا من میتوانم یکی از تشکها را با ابعاد مورد نیاز خودم سفارش دهم؟

  بلی

 • تشک ها چند نوع هستند ؟

  تشک طبی – تشک فنری – تشک طبی و فنری تشک طبی دو نوع سفت ( پلی فوم ) و نرم ( اسفنجی ) میباشند. تشک فنری تشکی دارای فنری با قابلیت ارتجاعی بیشتری نسبت به تشک طبی و فنری است و ارتفاع کمتری دارند برای افراد سن و ووزن کم مناسب است تشک طبی و فنری بهترین انتخاب برای جلوگیری از کمر درد و دارای خاصیت اورتوپدیک است. که اگر فنر منفصل و دارای مموری فوم باشد از داشتن تشکی خوب لذت خواهید برد.

 • آیا باکس احتیاج به تشک دارد؟

  بله باکس مانند تخت است و احتیاج به تشک دارد و هر تشک استانداردی را میتوان استفاده کرد .

 • آیا میتوان رنگ تشک را انتخاب کرد؟

  اکثر تشکها بدلیل استفاده از پارچه با مواد اولیه مرغوب و ضد حساسیت رنگ سفید یا روشن دارند . امکان سفارش سازی رنگ تشک وجود ندارد . مصرف کننده باید در انتخاب ملحفه و یا روتختی رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کنند.

 • نگهداری مناسب تشک چگونه است ؟

  هر شش ماه یکبار تشک سرو ته و پشت و رو شود . از گذاشتن وسایل داغ و یا مرطوب روی تشک خودداری شود . از پریدن رو تشک تا حد امکان خودداری کنید

برای طرح سوال لطفا وارد شودارتباط با ما
  • دفتر مرکزی: 9-02156542145
  • دورنگار(فکس): 02156542136
  • سامانه پیام کوتاه : 3000616600
  • پست الکترونیک : info{at}tanasay.com
  • کارخانه: جاده قدیم قم، خیابان اتحادیه فرهنگیان